If content is king, video is heir to the throne

UGC (User-generated Content) przeżywa prawdziwy rozkwit. Co i rusz pojawiają się nowe narzędzia pozwalające na tworzenie treści przez użytkowników. W tym roku swoją premierę miały dwie duże platformy do tworzenia wideo – Vine i Instagram (w przypadku tego ostatniego w zasadzie udostępnienie możliwości kręcenia wideo).

Szacuje się, że w Polsce z Instagramu korzysta około 500 tysięcy użytkowników, a zgodnie z wynikami badania Megapanel PBI/Gemius serwis w samym tylko maju odwiedziło ponad milion unikalnych użytkowników. W czerwcu Instagram, idąc tropem Vine’a, wprowadził możliwość nagrywania krótkich filmików. W ciągu pierwszych 24 godzin użytkownicy opublikowali ponad 5 milionów filmów.

Za wcześnie jeszcze, żeby pisać o ciekawych, angażujących i naprawdę kreatywnych realizacjach marketingowych, wykorzystujących nowe możliwości Instagrama. Nie zmienia to jednak faktu, że niektóre marki już komunikują się za pośrednictwem tego kanału.

15 sekundowe filmiki wydają się doskonałym sposobem na promocję filmów i innych produkcji srebrnego lub szklanego ekranu. Dobrze o tym wiedzą choćby twórcy filmu „Jobs”

Już jesienią Facebook zacznie testować nowe formaty reklamowe. Chodzi oczywiście o spoty wideo. W tym przypadku naturalnym rozszerzeniem zasięgu Facebooka będzie publikowanie reklam również na Instagramie. Oby tylko newsfeed Instagrama nie stał się śmietnikiem z automatycznie otwierającymi się spotami reklamowymi, żywcem skopiowanymi z TV.

Vine vs Instagram?

Chociaż w online’owym głosowaniu, mającym dać odpowiedź na pytanie, który serwis jest lepszy, nadal prowadzi Vine, wiele osób w Polsce nawet nie wiedziałoby, czym jest najnowsze dziecko Twittera.

W Polsce póki co króluje Instagram 🙂

Kacper Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *